Faaliyetler

 

Üsküdar İHH Ziyareti

Genel olarak Müslümanların dertleriyle özel olarak da ülkemizin dertleriyle hemhal olmayı hedefleyen öğrencilerimiz ile birlikte ümmete büyük hizmetleri olan İHH’nın Üsküdar teşkilatını ziyaret ettik. Recep Telle’den Üsküdar İHH hakkında bilgi almanın yanında onun şahsi tecrübelerini de dinledik. 

Edirne Gezisi

Ecdâmızın hem mimari hem de ilmi açıdan nasıl bir seviyeye ulaştığını yakından müşahade imkanı bulduğumuz Edirne gezimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve hocalarımızla beraber rehberimiz eşliğinde II. Bayezid Külliyesi ve Şifahaneyi, sonrasında Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alanı ve Balkan Şehitliğini ziyaret ettik. Devamında Edirne’nin sembolü Selimiye Cami’nde öğle namazımızı kılıp caminin tarihi hakkında bilgi aldık.  Üç Şerefeli Cami ile Eski Cami ziyaretleri ile de gezimizi sonlandırdık.

Üsküdar Gezisi

Miftah Onur Programına katılan öğrencilerimzle Aziz Mahmud Hüdayi, Büyük Selimiye ve Atik Valide Cami’lerini gezdik. Tarihimize bu üç faklı caminin penceresinden bakarak tekkelerin, zaviyelerin ve medreselerin toplumsal hayatta icra ettikleri roller üzerine konuştuk. Son olarak da Valide-i Atik Cami imamı ile sohbet ederek gezimizi sonlandırdık.